Trendler
Rocky
Rocky 1
Kategori
Dram
IMDB
7.8
Ülke
İngiltere
Süre
119 dakika
Yayın Tarihi
1976
Philadelphia mahallesinde şanssız bir boksör olan Rocky Balboa, herkes tarafından serseri olarak düşünülen Balboa aslında kocaman bir kalbe sahiptir. Amerika da Silket Şampiyonu olan Apollo Creed, Balboa ‘ya dövüşü olması için şanş verir ve tabiki Rocky'nin ismi ve solak olması onun bu şansı hak ettiği düşüncesi yaratır insanlarda. Rocky eğitimlere başlar ve bu süreçte zorlu mücadeleler verirken aynı zamanda sektörde kıskanılmaya da başlanır. Bu süre zarfında, Rocky evcil hayvan mağazası memuru Adriana'dan hoşlanmaya başlar ve onun dikkatini çekmek için şakalar yapar. Daha sonra Adrian a' nın kardeşi Paulie sayesinde ikili çıkmaya başlar. Daha sonra Paulie hem ikilinin aşkını hem de Rocky'nin şöhretini kıskanır ve sinirlenir. Daha sonra Rocky ve Creed ile ring de yüz yüze gelirler. İlk turda Rocky galip gelse de daha sonra Creed Rocky'nin burnu kırar ve 15 oyun boyunca dövüş devam eder en sonunda da Creed kazanan olur. Bu dövüşlerden sonra Adrian ve Rocky sevgiyle kucaklaşırlar.
3278 view
Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında – Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Kategori
Fantastik
IMDB
7.5
Ülke
İngiltere
Süre
126 dakika
Yayın Tarihi
2022
Spider-Man No Way Home'daki olayların ardından Doctor Strange, farkında olmadan, yanlışlıkla çoklu evreni açan yasak bir büyü yapar. Wong ve Scarlet Witch'in yardımıyla Strange, çeşitli gerçeklikler arasında seyahat ederken ve bildiği gibi gerçekliği geri getirmeye çalışırken genç America Chavez ile takım kurmanın yanı sıra kendisinin çeşitli versiyonlarıyla yüzleşir. Yol boyunca, Strange ve müttefikleri, çoklu evreni ele geçirmek isteyen güçlü ve yeni bir düşmanla karşılaşmaları gerektiğini fark ederler.
2955 view
Rocky IV
Rocky 4
Kategori
Dram
IMDB
7
Ülke
İngiltere
Süre
91 dakika
Yayın Tarihi
1985
Rocky Balboa artık istediğini yapmakta özgür zengin bir adam. Şampiyon, arkadaşı ve akıl hocası Apollo Creed'in (Carl Weathers) Las Vegas'taki bir sergi maçında devasa bir Rus amatör boksör olan Ivan Drago (Dolph Lungren) ile savaşacağını duyurmasını izliyor. Büyük bir medya etkinliği olacak. Bu, Creed'in kendisini bir şampiyon olarak yeniden kurması için bir fırsat olacaktır. Daha sonra, Rusya'dan gelen kaslı adam ringde Creed ile tanıştığında, Apollo'yu ölümüne yumrukluyor. Rocky şampiyonluğundan istifa etti ve Rusya'da Drago ile savaşmaya karar verir. Bu yüzden Rocky'nin vahşi doğada eğitildiği Sibirya'ya gidiyor, Paulie ve Creed'in eski sağ yardımcısı Duke tarafından destekleniyor. Drago muscularity bilgisayarlar tarafından ölçülen ve steroid enjeksiyonu ile geliştirilmiş olsa da, Kayalar sert bir şekilde gücünü kazanır. Maç ayarlanır. Sokaktaki zeki Amerikalıya karşı Rus savaş makinesi. Drago'nun daha sert yumrukları olmasına rağmen, Rocky'nin kazanacak kalbi ve dayanıklılığı var. Rus halkı bile onun azminden etkileniyor. Böylelikle Rocky orda da başarılı olur.
1656 view
Fight Club – Dövüş Kulübü
Kategori
Dram
IMDB
8.4
Ülke
İngiltere
Süre
139 dakika
Yayın Tarihi
1999
Film, kelimenin tam anlamıyla, ana karakter Jack/Anlatıcı'nın zihninde açılıyor. Kronik uykusuzluk sorunuyla baş etmeye çalışan depresif bir adam olan Tyler Durden, garip bir sabun satıcısıyla tanışır ve tanışmalarından kısa bir süre sonra Tyler'ın dairesi yıkılır, kendini dünyası başına yıkılmış bir şekilde bulur. İki canı sıkılmış adam, katı kuralları olan bir yeraltı kulübü kurmaya karar verir ve sıradan hayatlarından bıkmış diğer insanları kulübe kabul etmeye başlarlar. Film Otağ'dan 1080p görüntü kalitesiyle Fight Club izle yebilirsiniz.
1412 view
Rocky III: Veda
Rocky 3
Kategori
Dram
IMDB
6.8
Ülke
İngiltere
Süre
99 dakika
Yayın Tarihi
1982
Bu film Rocky 2 deki Rocky ve Apollo Creed arasındaki rövanşın 15. Turunun bitmesiyle başlar ve Rocky dünyanın yeni ağır siklet şampiyonu olur. Bu süreçleri iki film arasında geçen süreci anlatan bir montaj ile izleyiciye gösterirler. Rocky'nin şöhreti her geçen gün iyice artar ve her alanda Rocky başarılı olmaya başlar. Bu başarı kayınpederini kıskandırmaya bile yeter ve Rocky için yeni zorluklar başlar. Daha sonra Rock Philadelphia şehrine bir çok yardımda bulunur bu sebeple şehirde bir Rocky heykeli yapılıyor. Bir etkinliğe katılan Rocky ‘ ye orda dövüş teklifi gelir ,Rocky istemez fakat eşine atılan laflara sinirlenen Rocky bunu kabul eder ve Dövüşçü Lang ile dövüşmek için hazırlanır. Bu süreçte hocadan yardım alan Rocky dövüş için hazırdır ve dövüş alanına giderler. Orda eğitmenini kaybeden Rocky çok üzülür ve dövüşte Lang'a yenilir. Uzun zaman sonra eski rakibi Apollo ile karşılaşır ve Apollo onu tekrar eğitmek ister. Dövüş gününde onu nakavt edemediği için Lang ile dalga geçer.
1344 view
Rocky 2
Kategori
Dram
IMDB
7.2
Ülke
İngiltere
Süre
119 dakika
Yayın Tarihi
1979
Rocky Balboa ve Apollo Creed ringde birbirleriyle kavga ettikten sonra acilen hastaneye kaldırıldılar. Her ikisi de serbest bırakıldıktan sonra, Rocky hayatına devam etti ve yeni keşfedilen servetine ve Adrian'la olan evliliğini yaşıyor. Reklam yapmadaki başarısız girişimlerden ve yerel bir et şirketinde işten çıkarıldıktan sonra Rocky, boksör olmaya geri dönmeye karar verir, ancak Adrian, Rocky'nin refahı için endişe duyduğu için kararını onaylamaz ve da Rocky' nin eğitimini etkiler. Eğitmeni Mickey Goodmill şimdi onun sağ elle dövüşmesini istiyor .Bu arada Apollo, Rocky ile olan mücadelesiyle ilgili kaba ve kötü yorumlara aşırı derecede kızdı, onunla rövanş yapmak için can attı, Apollo bile bu konuda halka açıldı. Daha sonra, Adrian bebeklerini doğurduğunda komaya girdikten birkaç gün sonra uyandı ve Rocky Jr. olarak adlandırılan bebeği ona verildi. Bu zorlu süreçten sonra Rocky tekrar eğitimine devam ediyor ve sonra dövüşler başlıyor. Apollo hala kızgın, ama Rocky kazanmak için her zamankinden daha kararlı.
951 view
Ulis’in Bakışı – Ulysses’ Gaze
Kategori
Dram
IMDB
7.4
Süre
169 dakika
Yayın Tarihi
1995
Kaybolan 3 bobin filmi arayan karakterler üzerinden tüm Balkanlar gezisi filme alınmıştır. Bu yolculuk sırasında başrol A’nın hayatındaki kadınlar, hissettiği duygular ve aklındaki düşünceler detaylı bir şekilde işlenmiştir. Savaştan çıkan yorgun şehirleri göreceğiniz bu film izleyiciyi derin düşüncelere sevk eder. Film, mitolojik öğeler eşliğinde yoğun bir şekilde ilerler. Durum hikayesi sevenler için önerilen yapımlardan biridir.
730 view
Yüzüklerin Efendisi: İki Kule – The Lord of the Rings: The Two Towers
Kategori
Macera
IMDB
8.367
Ülke
İngiltere
Süre
215 dakika
Yayın Tarihi
2002
Bu film, birinci filmin devamı olarak karşımıza çıkmaktadır ve Frodo'nun kabusu ile devam eder. Bu kez Gandalf tarafından anlatılır. Film hem Frodo ve Sam çevresinde hem de Merry ve Pippin’i Orklardan kurtarmaya çalışan Gimli, Aragorn ve Legolas çevresinde döner. Frodo uykudan uyandıktan sonra yakın arkadaşı Sam ile birlikte yolculuğa devam ederler. Bu yolculuk esnasında Gollum tarafından saldırıya uğrarlar ama Hobbitler bir ip yardımı ile Gollum'u boğmaya çalışırlar, Gollum acı için de kıvranırken Frodo onu ipten kurtarır ve onları Mordor'a götürmesi için Gollum ile anlaşma yapar. Diğer yandan esir olan Merry ve Pippin Rohan krallığında ki Orklar ve Uruk- hai ordusundan kaçmayı başarırlar. Kaçarken de gittikleri yer bu kez Fangorn Ormanıdır ve orada başka olaylar yaşanır. Yüzüklerin kardeşleri ve Orklar arasın da büyük bir savaş çıkar bu savaş devam ederken Entlerde savaşa girerek Sarumanı yenilgiye uğratırlar. Orklar ile yapılan savaşta yenilmek üzereyken Gandalf'ın yardımlı ile galip gelmişlerdir ama henüz tam olarak kazanmış sayılmazlar. Ve Mordor'a yolculuk devam eder...
511 view
Rocky V
Rocky 5
Kategori
Dram
IMDB
5.728
Ülke
İngiltere
Süre
104 dakika
Yayın Tarihi
1990
Moskova süper boksörü Ivan Drago'yu yenen Rocky eve döndü. Rocky ve Adrian, Paulie'nin vekaletnameyi Rocky'nin muhasebecisine bıraktığını ve tüm parasını yatırdığını ve hepsini kaybettiğini anlar. Daha da kötüsü, yıllarca ödenmemiş emlak vergilerine sahip olduklarını keşfederler. Rocky'nin statüsüyle, paraya yardım etmek için birkaç dövüş daha kazanması gerekecekti. Ne yazık ki, Rocky'nin savaşmaya devam etmesi durumunda ölümcül olabilecek geri dönüşü olmayan beyin hasarına maruz kaldığını keşfettiler. Muhasebeciyi dava edip Philly'nin gettosuna geri dönüyorlar. Rocky, Rocky'nin büyük bir hayranı olan yetenekli genç savaşçı Tommy Gunn'u eğitmeye başlar. Tommy daha başarılı hale geldikçe, Rocky kendisini ailesinden uzaklaştırır ve oğlu ise ona karşı büyük bir kızgınlık ile büyür. Tommy, tüm film boyunca Rocky'nin boğazında olan organizatör tarafından beyni yıkandığında, Tommy Rocky'ye ihanet eder ve Rocky, savaşmaktan başka seçeneği olmayabileceğini fark eder. Tommy istediği ünvanı kazanır ama istediği saygıya ulaşamaz. Rocky'den intikam almak isteyen Tommy onunla dövüşmek ister ve bu dövüş sokak kavgası şeklinde olur çünkü Rocky ringden emekli olmuştur.
450 view
F*ck De Liefde 2
F*ck Love Too - Aşkı Yine Boş Ver
Kategori
Komedi
IMDB
6.172
Ülke
Netherlands
Süre
92 dakika
Yayın Tarihi
2022
Bu romantik komedide, aşk hayatları iyi gitmeyen bir grup arkadaş birbirlerine destek olmaya karar verir. Ne var ki sonuç pek de umdukları gibi olmaz.
450 view